Blog


Zima na dobre zagościła już na naszych ulicach, a wraz z nią gości na drogach pokrywa śnieżna czy gołoledź. Służby drogowe, w celu poprawy bezpieczeństwa na jezdni, sięgają po sól drogową, która pozytywnie wpływa na jakość nawierzchni, topiąc powstały na drogach lód, a także obniżając temperaturę zamarzania wody. Ponadto działa nawet przy 20-stopniowym mrozie. Jednakże, jak każdy proces, ma on także swoje konsekwencje - szczególnie dla naszych samochodów. Warto jest w tym mroźnym czasie zadbać o nasze pojazdy przed negatywnymi skutkami soli.

Czytaj dalej

Gdy lato zamienia się w jesień, czas zacząć myśleć o przygotowaniu samochodu na nadchodzące chłodniejsze miesiące. Chociaż sezon jesienny przynosi malownicze krajobrazy i przytulne chwile, oznacza także niższe temperatury, deszcz, a nawet sporadyczne opady śniegu. Aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo oraz komfort na drodze w tym sezonie, konieczne jest przeprowadzenie rutynowej kontroli i konserwacji pojazdu.

Czytaj dalej

 

Piano black to błyszczące, czarne wykończenie powszechnie stosowane we wnętrzach i na zewnątrz samochodów. Swoją nazwę zawdzięcza błyszczącemu czarnemu wykończeniu klawiszy fortepianu, które nadaje mu elegancki i wyrafinowany wygląd. Wykończenie w kolorze fortepianowej czerni uzyskuje się w procesie nakładania wielu warstw farby lub lakieru, a następnie polerowania w celu uzyskania lustrzanej powierzchni odbijającej światło.

Czytaj dalej

Gdy zima odpuściła już na dobre, powinniśmy przeprowadzić gruntowny przegląd stanu samochodu oraz dokładnie go wyczyścić - ze względów bezpieczeństwa jak i wizualnych. Przygotowanie samochodu po zimie to jednak nie tylko zmiana opon. Podpowiemy, jak w 7 krokach przygotować samochód na wiosnę.

Czytaj dalej

Jak wiadomo, aby zapewnić zimą bezpieczeństwo na drogach posypywana jest sól lub/i piasek - zabieg ten skutecznie poprawia stan nawierzchni, ale niestety jest bardzo szkodliwy dla karoserii oraz podwozia naszych samochodów. Aby zapobiec korozji elementów metalowych konieczne jest systematyczne mycie auta oraz jego podwozia.

Czytaj dalej

W okresie zimowym z uwagi na niesprzyjające warunki drogowe musimy bardziej przywiązać wagę do przygotowania samochodu do jazdy. Przed wjechaniem na ulicę musimy mieć pewność, że szyby nie utrudniają widoczności a reflektory będą dobrze oświetlać jezdnię. Za nieprzestrzeganie tych i innych zasad grożą nam surowe mandaty - a niekiedy nawet punkty karne. Za jakie przewinienia możesz je otrzymać?

Czytaj dalej

Mamy przyjemność poinformować naszych klientów, że mieści się u nas sklep partnerski renomowanej marki kosmetyków do samochodów Shiny Grarage.

Czytaj dalej

Powłoka ceramiczna pełni funkcję warstwy ochronnej, która mimo że jest niewidoczna na samochodzie, to w ogromnym stopniu wpływa na poprawę właściwości powierzchni, na którą została zaaplikowana. Jest idealnym sposobem na zabezpieczenie lakieru oraz innych elementów w samochodzie.

Czytaj dalej

Jak dobrze wiemy, dużo czynników wpływa na stan lakieru samochodowego. Bez względu na to, czy samochód ma 20 lat, czy niedawno wyjechał z salonu - każdy jest narażony na korozję. Aby temu zapobiec konieczna jest odpowiednia pielęgnacja lakieru.

Czytaj dalej