Blog


Gdy lato zamienia się w jesień, czas zacząć myśleć o przygotowaniu samochodu na nadchodzące chłodniejsze miesiące. Chociaż sezon jesienny przynosi malownicze krajobrazy i przytulne chwile, oznacza także niższe temperatury, deszcz, a nawet sporadyczne opady śniegu. Aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo oraz komfort na drodze w tym sezonie, konieczne jest przeprowadzenie rutynowej kontroli i konserwacji pojazdu.

Czytaj dalej

 

Piano black to błyszczące, czarne wykończenie powszechnie stosowane we wnętrzach i na zewnątrz samochodów. Swoją nazwę zawdzięcza błyszczącemu czarnemu wykończeniu klawiszy fortepianu, które nadaje mu elegancki i wyrafinowany wygląd. Wykończenie w kolorze fortepianowej czerni uzyskuje się w procesie nakładania wielu warstw farby lub lakieru, a następnie polerowania w celu uzyskania lustrzanej powierzchni odbijającej światło.

Czytaj dalej

Gdy zima odpuściła już na dobre, powinniśmy przeprowadzić gruntowny przegląd stanu samochodu oraz dokładnie go wyczyścić - ze względów bezpieczeństwa jak i wizualnych. Przygotowanie samochodu po zimie to jednak nie tylko zmiana opon. Podpowiemy, jak w 7 krokach przygotować samochód na wiosnę.

Czytaj dalej

Jak wiadomo, aby zapewnić zimą bezpieczeństwo na drogach posypywana jest sól lub/i piasek - zabieg ten skutecznie poprawia stan nawierzchni, ale niestety jest bardzo szkodliwy dla karoserii oraz podwozia naszych samochodów. Aby zapobiec korozji elementów metalowych konieczne jest systematyczne mycie auta oraz jego podwozia.

Czytaj dalej

W okresie zimowym z uwagi na niesprzyjające warunki drogowe musimy bardziej przywiązać wagę do przygotowania samochodu do jazdy. Przed wjechaniem na ulicę musimy mieć pewność, że szyby nie utrudniają widoczności a reflektory będą dobrze oświetlać jezdnię. Za nieprzestrzeganie tych i innych zasad grożą nam surowe mandaty - a niekiedy nawet punkty karne. Za jakie przewinienia możesz je otrzymać?

Czytaj dalej

Mamy przyjemność poinformować naszych klientów, że mieści się u nas sklep partnerski renomowanej marki kosmetyków do samochodów Shiny Grarage.

Czytaj dalej